10 min read

Affinity (modern) – deck tech i sideboard guide

Affinity to deck, który szczyt swojej popularności przeżywał, gdy w standardzie i extended był legalny blok Mirrodin. To był pierwszy deck, przeciwko któremu zagrałem na turnieju M:tG swoim losowym zestawem kart z ósmej edycji. Może dlatego mam sentyment do tego decku.
Affinity (modern) – deck tech i sideboard guide
Cranial Plating by Adam Rex

autor: Kuba Sznajder

Affinity to deck, który szczyt swojej popularności przeżywał, gdy w standardzie i extended był legalny blok Mirrodin. To był pierwszy deck, przeciwko któremu zagrałem na turnieju M:tG swoim losowym zestawem kart z ósmej edycji. Może dlatego mam sentyment do tego decku. Od tego czasu wiele kart się zmieniło, przez chwilę Affinity nie grało żadnych kart z tą mechaniką, ale aktualnie darmowe artefakty są ponownie grywalne w modernie. Istnieją dwa główne buildy Affinity: UW z Urzą i Mono Blue.

Mono Blue Affinity:

Mainboard (60)
Memnite
Myr Enforcer
Ornithopter
Sai, Master Thopterist
Sojourner’s Companion
Frogmite
Thought Monitor
Welding Jar
Cliffhaven Kitesail
Thoughtcast
Springleaf Drum
Relic of Progenitus
Cranial Plating
Aether Spellbomb
Pithing Needle
Shadowspear
Darksteel Citadel
Mistvault Bridge
Treasure Vault
Urza’s Saga
Razortide Bridge
Island
Sideboard (15)
Damping Sphere
Hurkyl’s Recall
Metallic Rebuke
Tormod’s Crypt
Grafdigger’s Cage
Cursed Totem
Etched Champion

Ja preferuję drugi build. Jest nieco szybszy – bardziej aggro, mniej midrangowy. UW ma przewagę przeciwko deckom, gdzie dobre jest Portable Hole. Jest też nieco stabilniejszy – ma dostęp do Ingenious Smith i Esper Sentinel. Mono Blue chce tylko zadawać przeciwnikowi jedno pytanie: „czy masz odpowiedź?” I mimo, że w modernie jest mnóstwo odpowiedzi na artefakty: Boseiju, Who Endures, Force of Vigor, March of Otherworldly Light, to Affinity ma przewagę na większość decków, które nie mają dostępu do zielonego.

This post is for subscribers only